І інтегрований науково-методичний семінар

Місце проведення: РМК

Дата проведення: Жовтень 2019 р.

Тема: Інноваційна діяльність учителя трудового навчання і технологій.

  • Створення проблемних ситуацій на уроках трудового навчання.

Карапузова О.В. - ОЗНЗ Бишівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

  • Техніка безпеки на уроках трудового навчання.

Мельничук В.В. Великокарашинська ЗОШ І-ІІІ ступенів

  • Інтеграція ІКТ у навчальний процес викладання предмета «Технології».

Репецька Л.П. Грущанське НВО

Інтегрований семінар-практикум вчителів трудового навчання

24 жовтня 2018 року в Кодрянському НВО «ЗОШ I-III ступенів - дитячий садок» було проведено районний семінар за участю методиста районного методичного кабінету І. С. Коноваленка та учителів трудового навчання. Тема засідання «Методичні аспекти роботи з обдарованими дітьми». Екскурсію по школі провела директор НВО Мельник Валентина Олександрівна. Учасники семінару мали змогу ознайомитися з освітнім закладом, відвідати виставку творчих робіт «Природа і фантазія», побувати у шкільному музеї.

У ході семінару було розглянуто питання «Використання інтерактивних технологій у процесі викладання на уроках технічної праці», «Національне виховання учнів засобами декоративно-ужиткового мистецтва на уроках обслуговуючої праці», «Індивідуальні особливості учнів і їх урахування для досягнення професійного успіху».

Учителям трудового навчання було запропоновано заняття гуртка «Умілі руки» в 3 класі. Керівник гуртка Сливчук Наталія Володимирівна презентувала практичне заняття з теми «Виготовлення панно технікою торцювання», на якому гуртківці знайомилися з основними прийомами роботи та послідовністю виконання мозаїки технікою торцювання.

На уроці трудового навчання в 2 класі (учитель Дружинська Вікторія Олександрівна) учителі разом із учнями конструювали рухому іграшку із паперу - «Клоуна Фунтика». Діти із захопленням розповідали про циркових героїв, виконували руханку під керівництвом «уявного клоуна», раділи подарункам від справжнього клоуна, який завітав на урок.

Учитель трудового навчання Мокійчук Ігор Олегович презентував майстер-клас по технології збирання складного стільця. Учні 11 класу на навчальному занятті закріпили комплекс знань, умінь та навичок із даної технології.

Методист районного методичного кабінету відділу освіти, фізичної культури та спорту Коноваленко І.С. проаналізував роботу семінару, надав рекомендації вчителям щодо методичних аспектів роботи з обдарованими дітьми та подякував усім учасникам семінару за ефективну співпрацю.

Майстер-клас вчителів трудового навчання (технічні види праці)

25 Вересня, на базі Забуянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, було проведено черговий майстер-клас вчителів трудового навчання.


Семінар-практикум учителів трудового навчання

16 березня на базі Ніжиловицького НВО «ЗОШ І-ІІІ ступенів - дитячий садок» відбувся районний семінар вчителів трудового навчання з теми «Особливості організації та змісту уроків із ручної художньої обробки матеріалів».

Вчителі Ніжиловицького НВО:

Кокот С.В. поділилася з колегами досвідом роботи та представила чимало своїх надбань, доробок, виставку творчих робіт школярів. На відкритому уроці учні 8 класу вивчали історію в'язання, добирали матеріали для в'язання, шукали моделі-аналоги в'язаного виробу в мережі інтернет.

Дворська Н.О.(вчитель 1 класу), Куприєнко Н.С. (вчитель 2 класу) розповіли про пластилін як матеріал для ліплення та властивості пластиліну, провели практичні заняття з ліплення з пластиліну різних фігурок тварин.

Єретіна Н.О. (вчитель 3 класу) та Кущенко Л.І (вчитель 4 класу) вчили дітей прийомам різання тканини та особливостям її з'єднання з різними матеріалами, послідовності виготовлення об'ємної аплікації на картоні з використанням тканини, леліток та бісеру. На практичній частині уроку виготовляли аплікації з тканини та леліток.

В ході роботи семінару - практикуму були зачитані доповіді:

Ø Використання активних та інтерактивних технологій на уроках трудового навчання (Миненко А.С., вчитель Новосілківської ЗОШ І-ІІІ ступенів);

Ø Педагогічні умови організації роботи з обдарованими дітьми (Козицький П.П. вчитель Мар'янівського НВО).

Методист районного методичного кабінету відділу освіти, фізичної культури та спорту Макарівської РДА Коноваленко І.С. проаналізував роботу семінару, звернув увагу на форми та методи проведених уроків, надав рекомендації вчителям щодо роботи МО вчителів трудового навчання.

Семінар дав можливість учителям і учням долучитися до давніх українських традицій, поділитися досвідом, навчитися нового, пізнати багато цікавого під час відвіданого виховного заходу «Варенички мої»

Семінар-практикум учителів трудового навчання

20 жовтня 2017 року на базі Королівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум учителів трудового навчання з теми "Розвиток творчих здібностей учнів на уроках трудового навчання".

Учитель трудового навчання Королівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Сидоренко І.П. провів із учасниками семінару та учнями 8 класу практичне заняття з теми «Проектування виробів та створення 3D моделей».

Також було презентовано блог учителя та роботу педагогів Королівської ЗОШ І-ІІІ ст. в інтернет-порталі «Мої знання».

Заслухані виступи вчителів Давиденко Г.А. (Борівське НВО), Репецької Л.П. (Гружчанське НВО).

Методичний сервер учителів мистецьких дисциплін

13 жовтня 2017 року на базі Ситняківського НВО відбувся методичний сервер вчителів мистецьких дисциплін з теми «Створення цілісної системи художньо-естетичної освіти і виховання засобами мистецьких дисциплін».

      Учитель музичного мистецтва, художньої культури, мистецтва Йовенко Катерина Семенівна ознайомила присутніх із системою художньо-естетичної освіти і виховання у Ситняківському НВО.

Учителі мистецьких дисциплін району познайомилися із роботами та творчим шляхом членів національної спілки художників України - сім'єю художників Чеботару, переселенців з Криму, які зараз проживають у с.Ситняках.

Для педагогів було проведено майстер-клас з хенд-мейку. Працювала виставка робіт «Творча родина: школа - батьки - діти» та «Барви осені».

Педагоги пересвідчилися у тому, що сформувати гармонійно розвинену особистість можна лише за умови ціліснісного, системного і багатомірного освітньо-виховного процесу, який передбачає постійний творчий пошук педагогів, який дає поштовх всебічному розвиткові учнів і вихованців. 

Оновлена програма з трудового навчання

Для ознайомлення та використання в роботі 

https://docs.google.com/presentation/d/1J8yXAGbEyM9iHcwdEC9aFhLUOdQsg-nAiAZalVxPnsQ/edit?usp=sharing
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати